Po 17 latach gry w barwach PGE Skry Bełchatów Mariusz Wlazły postanowił odejść z klubu.

- To już jest pewne, że to był mój ostatni sezon w PGE Skrze Bełchatów. Szkoda, że w takich warunkach i okolicznościach, ale nic na to nie poradzimy. Sytuacja jest trudna dla nas wszystkich – powiedział Mariusz Wlazły.

Dla byłego reprezentanta Polski obecny sezon, na razie zawieszony z powodu pandemii koronawirusa, będzie ostatnim w Skrze. Zawodnik nie zamierza jednak kończyć kariery. Wlazły powiedział, że zagra w innym polskim klubie, nie zdradził jednak w jakim

. Mariusz Wlazły w 2003 roku trafił do Skry Bełchatów, gdzie dziewięć razy sięgnął po mistrzostwo Polski, siedem razy triumfował w Pucharze Polski. Ma na koncie trzy medale Ligi Mistrzów - srebrny dwa brązowe. Dwukrotnie zdobył srebro Klubowych Mistrzostw Świata, a raz brąz. Przez wiele lat był filarem reprezentacji Polski. W biało-czerwonych barwach rozegrał 155 spotkań. Największy sukces osiągnął w 2014 roku, kiedy to Polacy z Wlazłym w roli głównej zostali mistrzami świata. Ma też w dorobku srebrny medal MŚ wywalczony w 2006 roku.