Jak ustrzec się przed kradzieżą danych osobowych?

Może się wydawać, że kradzież danych osobowych to zjawisko, które nas nie dotyczy. Wydaje się, że jeśli mamy dowód przy sobie i nie pokazujemy go niepowołanym osobom, to nic nam nie grozi. Jak się okazuje, ta forma przestępstwa może przytrafić się każdemu! Jak się przed tym chronić?

Czytaj więcej

Do czego może doprowadzić kult piękna?

W portalach społecznościowych, gazetach czy reklamach regularnie prezentowany jest fałszywy obraz rzeczywistości, w którym szczupła talia i długie nogi są wyznacznikiem piękna. Niestety, najczęściej to efekt retuszu lub szkodliwych diet.  Ludzie stają się zbyt powierzchowni zapominając, że człowiek, to nie tylko jego ciało.

Czytaj więcej

Nowe metody oszukiwania emerytów! Jak nie paść ofiarą kradzieży?

Apelujemy o zachowanie czujności i „ograniczone zaufanie”!  Oszuści nie odpuszczają  i wciąż wymyślają kolejne sposoby na okradanie seniorów. W swoich działaniach starają się nie kojarzyć z popularną metodą „na wnuczka”. Jeśli więc nie spodziewamy się wizyty inkasenta, dozorcy czy pracownika socjalnego, nie otwierajmy drzwi. Jakie są nowe sposoby złodziei?

Czytaj więcej

Tak zwane dziwne ogłoszenia!

Reklamy i ogłoszenia bombardują nas z każdej strony. Są wszędzie – w Internecie, na przystankach, w gazetach. Specjalnie dla Was prezentujemy najdziwniejsze ogłoszenia, jakie znaleźliśmy.

Czytaj więcej

Ciekawostka! Czym się różni fajczarz od fajkarza?

Kim jest fajczarz i czym się różni od fajkarza? Sprawdź!

Czytaj więcej

Wywiad: Jak być właścicielem szynszyli?

Luiza Bieganek hoduje szynszyle od ponad dekady, a teraz secjalnie dla czytelników Puls Dnia podzieliła się ciekawostkami na temat tych zwierzaków

Czytaj więcej

Strony