Kto jest odpowiedzialny za czyszczenie studzienek? 

Kilkadziesiąt minut intensywnych opadów ujawniły prawdę o barczyńskich studzienkach kanalizacyjnych. Wniosek: są niezadbane i zapchane.

To nie pierwszy raz, kiedy barczyńskie ulice są zalane - sytuacja ma miejsce podczas każdej ulewy. Gdy pada, studzienki się zapychają i nie są wstanie odprowadzić tak dużej ilości wody Ten problem szczególnie dotyka ulicę Stalową i Grabową – stają się wtedy nieprzejezdne. A co jeśli któryś z mieszkańców będzie potrzebował wtedy pomocy?

Czytaj więcej

Z brzydkiego kaczątka na okładki – jaka naprawdę jest Karolina Dryl?

Zobacz video z popularną modelką!

Mamy powód do dumy! Nasza rodowita barczynianka  to prawdziwa kobieta sukcesu –  ciężką pracą zrobiła wielką  karierę w świecie mody, założyła własną agencję modelingu, a teraz zamierza podbić branżę literacką. 

Czytaj więcej

Wywiad z Kominiarzem! (video)

Praca kominiarzy jest niezwykle ważna dla zdrowia i bezpieczeństwa wszystkich ludzi. Niestety wciąż wiele osób bagatelizuje ich zalecenia, co nierzadko kończy się tragedią. Kominiarz Konrad Lipowski apeluje: „Czujniki są konieczne!”.

Czytaj więcej

Pyszne wydarzenie dla fanów słodkości! Koło Gospodyń Wiejskich organizuje konkurs jedzenia tortów.

Od samego rana członkinie Koła Gospodyń Wiejskich mają pełne ręce roboty, a w ich kuchni praca wre – pieką i dekorują wspaniałe i przepyszne torty! A wszystko dlatego, że o godzinie 15:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Barczynie odbędzie się druga edycja Konkursu Jedzenia Tortów!

Czytaj więcej

Najszybsza kura w Barczynie!

Co tydzień gospodarze z okolicznych wsi przyjeżdżają do Barczyna, aby wziąć udział w nietypowych wyścigach. Nie mają jednak szybkich samochodów czy pięknych wierzchowców. W zawodach biorą udział… kury.

Czytaj więcej

W zdrowym ciele…. młody duch!

Sześćdziesięcioletni pan Mieczysław udawania, że aby móc - wystarczy chcieć. Na emeryturze zaczął spełniać swoje marzenia i uratował ukochaną drużynę piłkarską!

Czytaj więcej

Strony