Tereny przy barczyńskich stawach to nasz mały rezerwat przyrody, w którym mieszkańcy mogą zrelaksować się na łonie natury po ciężkiej pracy. W okolicy można znaleźć wiele różnych gatunków ptaków, co ciekawe nawet zagrożonego wyginięciem bociana czarnego! Niedługo zamiast śpiewu ptaków i odgłosów przyrody, mieszkańcy Barczyna usłyszą hałas dyskotek i maszyn. Na terenie barczyńskich stawów znany deweloper zamierza wybudować 20 hektarów park rozrywki!

Na nic ekologia, gdy do gry wkraczają pieniądze. Znany deweloper nie ma żadnych skrupułów. Już wkrótce jedno z piękniejszych miejsc w naszej okolicy zostanie zrównane z ziemią, a na jego miejscu powstanie olbrzymi park rozrywki.

- Ta inwestycja znacząco wpłynie na zwierzęta, które zamieszkują nasz mały, barczyński raj. W okolicy żyją przecież gatunki chronione… Poza tym teren jest podmokły, to nie jest dobre miejsce na tak wielką konstrukcję – tłumaczy student geologii, Grzegorz Bożyk.

Deweloper za nic ma ostrzeżenia ekologów i geologów. Jego zdaniem park to świetna inwestycja, która sprowadzi do powiatu wielu międzynarodowych biznesmenów. Ale czy Barczyn rzeczywiście potrzebuje betonów, zamiast drzew?